Amnesty International «хоче зрозуміти, що не так» зі звітом про українських військових: залучає назалежних експертів

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International хоче, щоб незалежні експерти перевірили процес складання її звіту про те, що українські військові під час спроб відбити російських окупантів нібито наражають на небезпеку цивільне населення.

Про це пише Deutche Welle.

«Ми хочемо зрозуміти, що саме пішло не так і чому, щоб здобути уроки та покращити нашу роботу в галузі прав людини», — заявили в Amnesty International. В організації «шкодують», що пресреліз оприлюднили без достатнього контексту.

«У ньому не було приділено належної уваги російській агресії з порушенням міжнародного права та численним військовим злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International. Висновки не були передані з тією делікатністю та точністю, яку слід очікувати від Amnesty», — визнали в організації.

У зв'язку з цим Amnesty International ініціює «на міжнародному рівні» перевірку свого звіту. Йдеться про перевірку процесів та рішень, що передували публікації пресрелізу, процесу підготовки матеріалу, а також про юридичний та політичний аналіз звіту.

Про який звіт ідеться?

Правозахисна організація Amnesty International 4 серпня опублікувала доповідь, у якій заявила, що українські військові у спробі відбити російських окупантів наражають на небезпеку цивільне населення. В організації заявили, що знайшли докази того, що ЗСУ завдавали ударів із житлових районів, а також базувались у цивільних будівлях у 19 містах і селах.

Президент України Володимир Зеленський засудив вибірковість Amnesty International і вважає, що організація намагається амністувати державу-терориста і перекласти відповідальність з агресора на жертву. А Єврокомісія у відповідь на цей звіт нагадала, що саме росія атакує цивільні цілі, натомість українські військові їх захищають.

Водночас очільниця Amnesty заявила, що «українські та російські тролі» в соцмережах атакують звіт організації і що критика їхніх звітів «не змінить фактів».

Український офіс Amnesty International заявив, що не брав участь у підготовці та поширенні доповіді, а «представники і представниці українського офісу зробили все, що могли, аби цей матеріал не був оприлюднений». Аочільниця українського офісу організації Оксана Покальчук заявила, що йде з посади.

Після шквалу критики організація перепросила за «страждання та гнів», які спричинив її звіт. Однак від своїх висновків в AI не відмовилися.