Apple просить постачальників маркувати тайванські деталі як вироблені у Китаї. Цього вимагає КНР — ЗМІ

Компанія Apple попросила постачальників маркувати частини та компоненти своєї продукції, виготовлені в Тайвані, як китайські. Цього вимагають китайські митні правила.

Про це пише Nikkei Asia з посилання на джерела, знайомі з цим питанням.

За даними ЗМІ, американська компанія закликала постачальників терміново зайнятися цим питанням, щоб уникнути можливих збоїв через перевірку на митниці. Це особливо важливо для Apple з огляду на те, що постачальники готують компоненти, які будуть використовуватися в наступних iPhone та інших нових продуктах, які планують випустити цієї осені.

За китайськими правилами, частини та компоненти, виготовлені в Тайвані, повинні маркуватися як зроблені в «Тайвані, Китай» або «Китайському Тайбеї». За використання фрази «Зроблено в Тайвані» на будь-яких формах імпортної декларації, документах або коробках китайська митниця може затримати вантажі. На порушників очікує штраф до 4000 юанів (майже 22 тисячі грн) або, в гіршому разі, скасування відправлення.

За даними Nikkei Asia, попередження від Apple надійшло після того, як 4 серпня для перевірки затримали вантаж на Pegatron — один зі складальних заводів iPhone у Китаї.

Посилена перевірка поставок на завод Pegatron у Сучжоу відбулася через день після того, як старший керівник цієї компанії та інші лідери індустрії мікросхем Тайваню зустрілися зі спікеркою Палати представників США Ненсі Пелосі в Тайбеї під час обіду, який організувала президентка Тайваню.

Щоб уникнути хаосу в ланцюжках поставок, Apple також попросила постачальників скласти план на випадок непередбачених обставин або швидко змінити свої етикетки на коробках і формах для відправлень із Тайваню в Китай, якщо це необхідно.

В Apple поки що офіційно цю інформацію не коментували.