Китай призупиняє співпрацю зі США за низкою напрямів через візит Пелосі до Тайваню
Міністерство закордонних справ Китаю оголосило про запровадження контрзаходів у відповідь на візит спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню.
Про це йдеться у заяві МЗС.
Так, Китай оголосив, що з 5 серпня призупиняє:
- діалог військових командувачів США та КНР;
- китайсько-американські переговори про координацію оборонної політики;
- зустрічі у межах китайсько-американської військово-морської консультативної угоди (MMCA), яка забезпечує обмін даними на рівні операторів для обговорення питань безпеки на морі;
- китайсько-американську співпрацю щодо репатріації нелегальних іммігрантів;
- співробітництво щодо правової допомоги у кримінальних справах;
- співпрацю проти транснаціональної злочинності;
- співробітництво у боротьбі з наркотиками;
- китайсько-американські переговори щодо зміни клімату.
Нагадаємо, сьогодні, 5 серпня, Китай також анонсував санкції проти Ненсі Пелосі та її найближчих родичів «у відповідь на кричущу провокацію» спікерки.
Що передувало?
2 серпня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі прибула на Тайвань для одноденного неоголошеного візиту. Вона стала першою посадовицею США такого високого рангу, який відвідав острівну країну за останні 25 років. Цим візитом незадоволений Китай, який вважає Тайвань своєю територією та виступає проти будь-яких взаємодій тайванських офіційних осіб з іноземними урядами.
Тож іще перед візитом в МЗС Китаю заявляли, що не сидітимуть склавши руки, якщо Пелосі приїде в Тайвань. Коли літак із Пелосі наближався до Тайваню, китайські винищувачі Су-35 піднялися у повітря і наблизилися до середини Китайської протоки, яка відділяє Китай від Тайваню.
Напередодні візиту спікерки Китай почав військові навчання біля острова. Вже після відбуття Пелосі сили КНР випустили кілька ракет у бік вод поблизу північно-східного та південно-західного Тайваню. Ракети пролетіли над островом та впали у виключній економічній зоні Японії.
Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що візит Пелосі був мирним і не означає зміни в американській політиці щодо Тайваню. Натомість Блінкен звинуватив Китай у тому, що той використовує острів як «привід для посилення провокацій».
5 серпня з боку Китаю зафіксували черговий провокаційний акт: під час навчань у водах поблизу Тайваню китайські військові кораблі та літаки перетнули серединну лінію — точку на півдорозі між островом і материковим Китаєм. Ця лінія неофіційна, але Пекін і Тайбей здебільшого дотримувалися цього розмежування.
- Поділитися: