Арестович: Росія «зажадала» від представників Німеччини та Франції назвати сторони конфлікту на Донбасі

Спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович розповів, що на онлайн—зустрічі радників лідерів «нормандського формату» представники Росії порушили питання про те, хто є сторонами конфлікту на Донбасі.

Про це він розповів у коментарі «Суспільному».

Так, радники лідерів «нормандської четвірки» 26 травня провели зустріч в онлайн-форматі, на якій обговорювали повернення до режиму повного припинення вогню на Донбасі. Другим питанням мали обговорити Документ, який покликаний узгодити погляди сторін на послідовність виконання пунктів Мінських домовленостейкластери, утім до нього вони не дійшли.

«Головна суперечність — це різні підходи України та Росії до визначення того, хто є стороною конфлікту. Сьогодні навіть таку тему поставили росіяни, чомусь», — зазначив він.

Арестович уточнив, що російська сторона «зажадала» від представників Німеччини та Франції висловити свою думку з приводу того, хто є стороною конфлікту.

«Україна, зрештою, довела, що вона вважає стороною конфлікту Російську Федерацію, і на цьому перемовини завершилися. Ми домовилися, що далі будемо проводити консультації», — зазначив спікер української делегації в ТКГ.

Арестович додав, що 9 червня має відбутися засідання Тристоронньої контактної групи, після чого переговори продовжаться.

Ситуація на Донбасі

Нове перемир'я там запрацювало з 27 липня 2020 року, і протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів. Натомість зараз спостерігається нове загострення, за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули понад 30 військових. Солдати також гинуть унаслідок підриву на вибухівках.

Зростання кількості обстрілів бойовиків та кількості поранених і загиблих українських військових відбувалося на тлі збільшення кількості російських військ біля кордонів з Україною. Однак із 23 квітня в РФ обіцяли повернення військ на місця постійної дислокації.

У Держприкордонслужбі України підтверджували відведення російських військ з окупованого Криму. А 15 травня у Міністерстві оборони повідомили, що Росія хоч і почала відводити свої війська від кордону з Україною, але робить це повільно.

18 травня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що біля кордонів з Україною залишаються близько 80 тисяч російських військових, значна кількість озброєння та військової техніки.