Австралія каратиме компанії соцмереж штрафами й ув’язненнями за поширення насильницького контенту
Австралія ухвалила закон, який передбачає кримінальну відповідальність за сцени насильства у соцмережах. До неї можуть притягнути компанії, що поширюватимуть насильницький контент або «оперативно» не видалятимуть його.
Про це повідомляє Reuters.
Ухвалений 4 квітня закон передбачає покарання у формі штрафу до 10% річного доходу та ув’язнення терміном до трьох років для керівників компаній. Про появу у соцмережах подібних матеріалів, компанії зобов’язані також негайно повідомляти поліції.
Таким чином хочуть зобов’язати компанії, як Facebook та YouTube, відповідати за контент, який вони поширюють. Новий закон ухвалили менше, ніж за місяць після масових розстрілів у мечетях в новозеландському місті Крайстчерч. Тоді нападник виклав трансляцію свого злочину у соцмережі.
«Ці платформи не повинні використовуватися із такою метою», — заявив Крістіан Портер, генеральний прокурор Австралії під час обговорення законопроекту у четвер.
Раніше стало відомо, що 28-річному австралійцю, якого арештували після розстрілу людей у двох мечетях Нової Зеландії, висунуть звинувачення у 50 убивствах та 39 замахах на вбивство.
Нагадаємо:
- 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.
- Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.
- За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».
- Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.