Стрілок, який влаштував теракт у мечеті Нової Зеландії, у своєму маніфесті згадав Україну. Цю деталь зауважив муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саід Ісмагілов.

«У «маніфесті» терориста, що вбив сьогодні мусульман в мечеті в Новій Зеландії, згадується Україна, і відповідно загрози адресовані, зокрема, і мусульманам України», — зазначив Ісмагілов.

У своєму маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Муфтій додав, що згадка про Україну в такому контексті викликала стурбованість серед мусульман, які прийшли на молитву у п’ятницю.

«Маю надію, що в Україні ніколи такого не станеться, проте дивно, чому терористи згадали зі 195 країн світу, лише п’ять країн, і нашу Україну зокрема», — додав Ісмагілов.

Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч озброєні чоловіки відкрили вогонь. Унаслідок теракту загинули 49 людей.Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль. Прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн назвала події одним з «найтемніших днів Нової Зеландії».

Поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.

Поділитись: