Байден зробив щеплення від COVID-19 у прямому ефірі та закликав американців не боятися

Обраний президент США Джо Байден зробив щеплення від коронавірусу вакциною від Pfizer—BioNTech. Разом із дружиною Джил він отримав вакцину в штаті Делавер, а процес транслювали декілька національних каналів.

Про це пише NBC News.

Після введення першої дози вакцини Байден звернувся до американців і заявив, що їм нема чого боятися.

«Я роблю це, аби продемонструвати, що люди мають бути готовими отримати вакцину, щойно вона буде доступна. Немає про що турбуватися. Я з нетерпінням чекаю на другий укол», ㅡ сказав Джо Байден.

Водночас наразі невідомо, коли чинний президент США Дональд Трамп буде робити щеплення. Його соратник і віцепрезидент США Майк Пенс вакцинувався у п'ятницю, 18 грудня.

Тоді ж щеплення зробили спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі та республіканець, лідер більшості в Сенаті США Мітч Макконнелл.

Що це за вакцина?

У листопаді компанії Pfizer і BioNTech завершили третій клінічний етап випробування своєї вакцини проти коронавірусу та заявили про її успішність на 95%. Раніше проміжний аналіз дослідження показував 90% ефективності препарату.

Вони заявили, що вакцина була ефективна в різних вікових, статевих, расових та етнічних групах. Наприклад, у літніх людей від 65 років ефективність становила понад 94%.

В учасників майже не було побічних ефектів на препарат: у 3,8% добровольців з'являлася втома, а у 2% — головний біль.

Результат у 95% є обнадійливим. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я казала про необхідність створення вакцини з ефективністю понад 50%, щоби розпочати вакцинацію населення.

Цю вакцину схвалили до використання Європейська комісія та Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA).

Велика Британія першою у світі почала використовувати цей препарат для масової вакцинації. Уже 14 грудня у США почали вакцинувати людей цим препаратом, а найближчими днями щеплення будуть робити й у Європі.

Pfizer і BioNTech розраховують випустити до 50 млн доз вакцин у 2020 році та до 1,3 млрд доз до кінця 2021-го.

Проблеми умов зберігання

Препарат від Pfizer і BioNTech потребує зберігання за наднизьких температур — мінус 70 градусів за Цельсієм. Компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів. Проте лікарі у США скаржилися, що такі умови можуть ускладнити транспортування та зберігання вакцини.

За температури -70 градусів Цельсія препарат можна буде зберігати до 6 місяців, а за температури 2-8 градусів — до 5 днів.

Натомість вакцина американської компанії Moderna, ефективність якої 94,5%, не псується за стандартної температури холодильника — 2-8 градусів.