BBC опублікувало карту акцій підтримки Навального з «російським Кримом». Британська служба ЗМІ вже вибачалась за подібне
Російська служба мовлення BBC опублікувала карту поширення протестів на підтримку опозиціонера Олексія Навального у містах Росії. На карті Севастополь та Сімферополь також вказали російськими.
Зокрема видання опублікувало карту з позначками, у яких точках Росії та світу фіксували протестні акції на підтримку Навального. Серед 122 міст Росії, де відбувались протести, журналісти також вказали Севастополь та Сімферополь.
Першим на це звернув увагу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
«Російська редакція BBC News Russian, якого біса? Коли це Севастополь і Сімферополь стали російськими містами, як показано це на вашому сайті? Нехай нікого не вводить в оману і посилання, яке ВВС розмістило під зображенням карти. 99,99% читачів читають заголовок до матеріалу, а там чітко написано "Мітинги на підтримку Олексія Навального в Росії 23 січня 2021 року"», ㅡ написав він у Facebook.
Відреагували на це й у Міністерстві закордонних справ України. Речник МЗС Олег Ніколенко закликав журналістів «не рекламувати російські фейкові наративи» та нагадав про міжнародне право.
«Севастополь та Сімферополь ніколи не були російськими містами. Крим не анексовано, а окуповано», ㅡ написав він у Twitter.
Не перший випадок
Нагадаємо, у вересні 2020 року британська служба мовлення BBC вибачилася за публікацію карти України без Криму в матеріалі про катастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині. Тоді на це звернуло увагу посольство України у Великій Британії та згодом журналісти прибрали карту з новини.
У 2019 році американський телеканал CNN також назвав Сімферополь російським містом у матеріалі про те, як зустріли Новий рік у різних куточках світу. Журналісти використали фото із запусками феєрверків у Сімферополі та зазначили, що це місто у Росії, однак після розголосу виправили припис на «Крим». Варто зазначити, що до того в матеріалах про Україну CNN називав Крим анексованим та захопленим Росією.
Окрім цього, карту Росії з Кримом надрукувала британська газета The Times, а чеський державний перевізник розробив щоденники з «російським» Кримом.