Білий дім підтвердив, що пожертвує світу 500 млн доз вакцини упродовж року. Чи отримає щось Україна — поки не ясно
Сполучені Штати оголосили, що протягом найближчого року передадуть 92 країнам 500 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу виробництва Pfizer / BioNTech.
Про це йдеться в заяві президента США Джо Байдена, яку 10 червня поширила пресслужба Білого дому.
Вакцини мають отримати країни із низькими та нижчими за середній рівнями доходів, а також члени Міжурядова організація, що складається з 55 африканських країнАфриканського Союзу. План передбачає, що 200 мільйонів доз США передадуть вже до кінця 2021 року. Решту — до червня 2022 року.
Препарати планують передавати через глобальну ініціативу COVAX. Скільки доз із цієї кількості отримає Україна та чи отримає взагалі — у Білому домі поки не повідомляють.
«Це найбільша купівля і передання вакцин в дар однією країною, а також зобов'язання американського народу допомогти захистити людей у всьому світі від COVID-19. Президент Байден також закликає світові демократії зробити свій внесок у забезпечення глобального постачання безпечних і ефективних вакцин», — йдеться у повідомленні.
Раніше The New York Times повідомляло, що США досягли домовленості з Pfizer та BioNTech про придбання 500 мільйонів доз вакцини за «некомерційною ціною». За інформацію видання, Байден вирішив передати вакцини під сильним тиском через нерівномірність вакцинації у бідних та багатих країнах.
Раніше США вирішили надати Україні 900 тисяч доз вакцини проти коронавірусу. Це сталося завдяки тому, що Україна перебуває у переліку країн-партнерів США. А загалом у травні Вашингтон обіцяв роздати країнам 80 мільйонів доз препаратів до кінця червня 2021 року.
Станом на 10 червня у світі ввели вже 2,2 мільярда доз вакцин. Проте слід враховувати, що більшість препаратів потребують введення двох доз.
Крім того, вакцинація у світі відбувається нерівномірно: багаті країни щеплюють своїх громадян набагато швидше.
Зокрема, у травні гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявляв, що країни з високим доходом, де проживають 53% людей світу, отримали 83% вакцин, а країни з низьким доходом — лише 17%.