США підтвердили, що Україна одна з перших отримає американські вакцини проти коронавірусу. Поки не уточнили, скільки

Україна перебуває в переліку країн—партнерів, яким Сполучені Штати передадуть частину своїх невикористаних вакцин проти коронавірусу безоплатно. Загалом Вашингтон має намір роздати 80 мільйонів доз препаратів до кінця червня 2021 року.

Про це йдеться в заяві президента США Джо Байдена, яку 3 червня поширила пресслужба Білого дому.

На першому етапі розподілу вакцин проти коронавірусу США передадуть 25 мільйонів доз препаратів. Із них 19 мільйонів отримає Глобальний механізм із розподілу вакцин COVAX, а той уже направить їх у країни Південної та Центральної Америки, Азії й Африки.

Ще шість мільйонів Білий дім передасть безпосередньо союзникам і партнерам США. Їхній повний перелік оголосив радник із національної безпеки Джек Саліван на брифінгу. До нього входять Мексика, Канада, Південна Корея, Західний берег річки Йордан і Сектор Гази, Індія, Грузія, Косово, Гаїті, Єгипет, Йорданія, Ірак, Ємен, а також Україна.

Джек Саліван уточнив, що ці вакцини передаватимуться на цілком безоплатній основі «з єдиною метою — покращення ситуації у сфері охорони здоров’я й допомоги в припиненні пандемії».

«Ми не прагнемо отримати поступок, не вимагаємо нічого й не ставимо умов отримання вакцин, на відміну від інших країн, які роблять те саме», — заявив радник Байдена з питань нацбезпеки.

Раніше, у травні, Байден заявляв, що загалом США нададуть іншим країнам 80 мільйонів доз вакцин проти COVID-19, зокрема 60 мільйонів доз AstraZeneca і 20 мільйонів доз Moderna, Pfizer і Johnson&Johnson.

Зараз же в Білому домі уточнюють, що перші 25 мільйонів вакцин, які вони розподілятимуть, — це препарати Pfizer, Moderna і Johnson & Johnson, які перебувають у федеральних резервах.

Раніше наміри поділитися з Україною вакцинами проти коронавірусу підтвердили Польща та Румунія. Так, Варшава готується до передання 1,2 мільйона доз вакцини AstraZeneca, використання якої в ЄС обмежують. А Бухарест передасть Україні й Молдові по 100 тисяч доз цього препарату.

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Наразі в Україну прибули 5 вакцин: CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії), AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї, AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, CoronaVac та Pfizer.

Загалом в Україні першу з двох доз отримали 1 076 793 людини, а завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 138 090 людей.

За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у травні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей — але таких темпів не досягли. У червні, за планом, також мають зробити щонайменше 5,6 млн щеплень.