Білий дім заявив, що більше не називатиме вторгнення Росії в Україну «неминучим»
Білий дім більше не описуватиме можливе вторгнення Росії в Україну як «неминуче». Кажуть, що це слово було вжито недоречно.
Про це повідомила речниця Білого дому Джен Псакі, передає CNN.
«Ми припинили використовувати [слово "неминуче"], тому що я думаю, що це надіслало меседж, який ми не збиралися надсилати — начебто ми знаємо, що президент Путін ухвалив рішення», — пояснила Псакі.
Минулого тижня Псакі заявила, що вторгнення російських військ в Україну продовжує бути «неминучим», що викликало негативну реакцію Києва. Українські чиновники, включно з президентом Володимиром Зеленським, не погодилися з цим і заявили, що такі описи можуть викликати паніку та економічні потрясіння.
За словами Псакі, вона називала російське вторгнення «неминучим» лише один раз і не буде надалі вживати це слово.
Вона додала, що рішення президента США Джо Байдена додатково відправити американських військових у Східну Європу не було спричинене конкретною подією останніх днів. За її словами, перекидання військ не можна розглядати як ескалацію напруженості.
«Важливо чітко розуміти, що тут є один агресор. Цим агресором є Росія», — сказала Псакі.
Труднощі перекладу
Однак не все так просто з «неминучим». Річ у тім, що англійське слово imminent, яке використовувала Псакі, має кілька значень, пояснює журналіст-лінгвіст Володимир Ільченко на «Укрінформі».
Більшість ЗМІ (і не лише вони) перекладають це слово українською як «неминучий» — але в такому перекладі воно вносить у громадську свідомість ідею невідворотності російського вторгнення. Натомість носії англійської зауважують, що imminent передає або відчуття нагальності й швидкого наближення події, або її загрозливості й небезпеки, але не передбачає невідворотності.
Ільченко радить перекладати imminent invasion як нависла, нагальна, близька загроза вторгнення, передбачуване вторгнення або вторгнення, що може відбутися будь-якої миті, проте аж ніяк не «неминуче».
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 130 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.