CNN пише, що Зеленський і Байден по-різному оцінили рівень російської загрози під час розмови. У Білому домі заперечують
Під час телефонної розмови 27 січня президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден по—різному оцінили рівень загрози російського вторгнення, повідомив анонімний український високопосадовець виданню CNN. У Білому домі це заперечують.
Про це пише CNN.
За словами українського високопосадовця, розмова між президентами «не відбулася добре». Він каже, що Байден нібито попередив Зеленського, що нове російське вторгнення практично неминуче, оскільки у лютому земля замерзає.
Водночас український президент, стверджує український посадовець, назвав загрозу вторгнення «небезпечною, але неоднозначною». Відтак глава держави нібито запевняв, що не впевнений, що напад відбудеться.
Що відповіли у Білому домі?
Речниця Ради національної безпеки Емілі Хорн заперечила, що між президентами відбулася така суперечка. Каже, що анонімні джерела «зливають» брехню.
«Президент Байден сказав, що існує очевидна ймовірність того, що росіяни можуть вторгнутися до України у лютому. Він заявив про це публічно, і ми попереджали про це протягом кількох місяців. Повідомлення про щось більше або відмінне від цього повністю помилкові», — запевнила Хорн.
Що за розмова?
Це спілкування президентів стало вже другим у січні та третім за два місяці. Головною темою, очевидно, було питання загострення російської агресії та стягування сил РФ до українських кордонів. Детальніше про зміст розмови читайте тут.
Спілкування між президентами сталося після того, як Білий дім підтвердив свою підтримку України та наголошував на «рішучій відповіді» від Сполучених Штатів, союзників та партнерів у разі нового вторгнення Росії.
До цього Байден також кілька разів говорив із президентом Росії Володимиром Путіним. Але за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у США наполягали на зменшенні напруженості з Україною, у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО.
Також переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, відбувалися на рівні делегацій США та Росії. А НАТО та США на вимоги Росії навіть надали свої відповіді Кремлю у письмовій формі. Проте значних поступок не відбулося, тому в Росії скаржаться, що в цих відповідях «немає позитивної реакції щодо головного питання» — нерозширення НАТО на схід.
Російська загроза
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними New York Times, біля кордонів України залишаються 100 тисяч російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
- Поділитися: