«Більше, ніж приємні слова»: посол у Німеччині закликав Європу надати Україні зброю на тлі стягування Росією військ
Посол у Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україні від Заходу потрібно «більше ніж приємні слова» на тлі збільшення російських військ на кордоні. Він закликав країни Європи надати Україні військову підтримку.
Про це він заявив в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk.
Мельник зазначив, що західні партнери — «дуже невпевнені у собі» й не готові допомогти Україні. За його словами, Україна отримала «приємні» заяви про солідарність, але вони не надто допомагають.
«Ми вдячні канцлерці за те, що вона звернулася до Путіна, щоб він прибрав війська. Але Путін ігнорує ці заклики», — зазначив посол. Йдеться про телефонну розмову Ангели Меркель та Володимира Путіна. Тоді президент РФ скаржився, що нібито українська сторона здійснює провокації. Проте Меркель закликала припинити нарощування військ біля кордонів.
Андрій Мельник заявив, що Україні необхідна військова підтримка від Європи: зокрема необхідні сучасні системи озброєнь. Також посол наголосив, що Україна повинна стати членом НАТО, щоб захиститися від Росії. Крім того, дипломат припустив, що Україна може «подумати над ядерним статусом», якщо не вступить у НАТО. Україна втратила ядерний статус у 1996 році.
Президент Володимир Зеленський вважає, що вступ України в НАТО завершить війну на Донбасі. Він також звертався до президента США Джо Байдена, щоб той сприяв вступу України в НАТО.
Натомість у Росії заявили, що вступ України в НАТО призведе «до масштабної ескалації» війни на Донбасі та «незворотних наслідків для української державності».
Підтримка України на тлі загострення біля кордонів
На тлі підвищення військової активності Росії Україна провела кілька консультацій із державами-партнерами (зокрема, президент США Джо Байден зателефонував Зеленському), а посли країн НАТО провели термінове засідання.
Міністр оборони США Ллойд Остін під час розмови з міністром оборони України Андрієм Тараном запевнив, що Штати не залишать Україну наодинці в разі ескалації конфлікту Росією.
НАТО та міністри закордонних справ «Великої сімки» вимагають Росію припинити дії біля кордонів з Україною. Інші західні партнери також заявляють про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
16 квітня Володимир Зеленський також зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном, політики мають обговорити напруження на Донбасі та нарощування Росією військових сил на кордоні.