Бойовики минулої доби 8 разів порушували «тишу» на Донбасі, зранку 17 лютого стріляли вже двічі — штаб
У зоні бойових дій на Донбасі минулої доби, 16 лютого, бойовики вісім разів порушили режим припинення вогню. Минулося без утрат і поранень серед українських військовослужбовців.
Про це повідомив пресштаб операції Об'єднаних сил.
По околицях Станиці Луганської та Новозванівки бойовики вели вогонь із мінометів калібру 82 міліметри. Поблизу Лобачевого та Водяного залучили безпілотників, аби скинути постріли Гранатометний постріл калібру 30 ммВОГ-17 та Осколковий боєприпас калібру 40 мм для підствольних гранатометівВОГ-25.
У бік Луганського бойовики стріляли зі станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї. Неподалік Мар’їнки обстрілювали позиції українських військових зі стрілецької зброї.
У напрямку Сизого бойовики вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. Окрім цього, по Катеринівці — зі станкових протитанкових гранатометів та автоматичних гранатометів.
Зранку 17 лютого бойовики вже двічі порушили «тишу», до того ж із забороненої Мінськими домовленостями зброї.
По околицях Причепилівки бойовики вели вогонь з артилерії калібру 122 міліметри, а поблизу Водяного — з мінометів калібру 120 мм. Минулося без утрат і поранень серед українських військовослужбовців.
Ситуація на Донбасі
З 27 липня 2020 року на Донбасі запрацювало нове перемир'я. Однак упродовж режиму тиші внаслідок обстрілів бойовиків уже загинули не менш як 72 українських військових, і ще понад 270 бійців зазнали поранень.
Також військові підриваються на вибухівках. За даними Міноборони, від початку війни станом на середину вересня 2021 року на вибухівках підірвалися щонайменше 1 178 українських військових, із них 257 загинули.
За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі з 10 і до 20 лютого відбуваються військові навчання з Росією. Також розвідка США заявляла, що Росія підготувала групу оперативників для можливого проведення на Донбасі спецоперації під чужим прапором, щоб виправдати своє нове вторгнення в Україну.
Світові лідери вважають, що наразі ситуація найбільш загрозлива з початку ескалації. Наприкінці минулого тижня низка країн порадила своїм громадянам залишити територію України. Також стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.
Водночас президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення. Влада переконує, що розуміє загрозу і працює над її дипломатичним вирішенням.
16 лютого у РФ заявляли, що підрозділи Південного військового округу повертаються з навчань в окупованому Криму на місця дислокації. А 15 лютого повідомили, що деякі російські підрозділи вже завершили військові навчання в Білорусі й нібито також вирушили назад до місць дислокації. Однак НАТО та США не фіксують відведення від українських кордонів російської армії.