Росія готує спецоперацію на Донбасі під чужим прапором, щоб виправдати вторгнення в Україну — розвідка США
У розвідки США є інформація, яка вказує на те, що Росія підготувала групу оперативників для проведення спецоперації на Донбасі під чужим прапором, щоб виправдати своє вторгнення в Україну.
Про це CNN 14 січня повідомив офіційний представник США.
Чиновник заявив, що Сполучені Штати мають докази того, що бойовиків навчають вести бойові дії у міських умовах та використовувати вибухівку для здійснення актів саботажу проти проксі-сил Росії.
Адміністрація Байдена вважає, що Росія може готуватися до вторгнення в Україну, «яке може призвести до масових порушень прав людини та військових злочинів, якщо дипломатія не досягне своєї мети».
«Російські військові планують розпочати ці дії за кілька тижнів до військового вторгнення, яке може розпочатися між серединою січня та серединою лютого», — каже чиновник.
І додає, що США бачать, як російські впливові особи почали підштовхувати російське населення до вторгнення, зокрема наголошуючи на нібито погіршенні становища з правами людини в Україні та посиленні войовничості українських лідерів.
Зазначимо, що ця інформація перегукується із заявою Міністерства оборони України від 14 січня. У ній ідеться про те, що російські спецслужби готують провокації проти російських сил, щоб підставити Україну.
Напередодні радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван натякнув на такі ж розвіддані під час брифінгу.
«Ми бачили цей сценарій у 2014 році. Вони знову готують цей сценарій. Адміністрація матиме додаткову інформацію про те, що ми бачимо як потенційний привід, щоб поділитися з пресою протягом наступних 24 годин», — сказав Салліван.
Що відбувається на кордонах України?
Ще з квітня 2021 року біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. У травні, а потім у вересні Київ заявив, що російська армія все ще лишається біля українського кордону.
Начальник ГУР МО Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Міністр оборони України Олексій Резніков нещодавно заявив, що не вірить у «велику переможну війну Росії над Україною», і додав, що ЗСУ наразі на високому рівні.
Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
А втім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Більше про це читайте в нашому матеріалі: Війна чи мир. Про що домовляються США та Росія.
- Поділитися: