Будівництво «Північного потоку-2» ось-ось завершиться. У РФ впевнені, що всі спроби зірвати його «приречені на провал»

Будівництво російського газопроводу «Північний потік—2» має завершитися вже наступного тижня. У Росії заявили, компанії, які реалізують проєкт, побудували його практично вже до останньої милі.

Про це повідомляє Deutche Welle.

За даними видання, будівництво газопроводу має завершитися за день до Дня Незалежності України, 23 серпня. Після цього газ з Росії буде перекачуватися до Європи.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що західні країни ще намагатимуться зірвати проєкт «Північного потоку-2», але вони «приречені на провал», оскільки газопровід вже добудували практично до останньої милі.

Напередодні завершення «Північного потоку-2» стало відомо про декларацію під назвою «Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей». У ній США та ФРН домовилися протидіяти Росії, якщо та стане використовувати газопровід «Північний потік-2» для тиску на інші країни або вдасться до нових агресивних дій проти України. Як саме ㅡ читайте у нашому матеріалі.

Україна та Польща назвали цю угоду відмовою від спроб зупинити запуск газогону, яка створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози як для Києва, так і для всієї Центральної Європи.

Водночас Литва заявила про «велику помилку» США та Німеччини. Натомість пропонує заходу надати Україні план дій щодо членства у НАТО або змусити РФ вивести війська з України.

Що треба знати про «Північний потік-2»?

Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. У червні цього року Путін заявив про завершення будівництва на одній із двох ниток газопроводу.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.