Через обстріли військ Асада у Східну Гуту не змогли доставити медикаменти — ООН
Організація Об’єднаних Націй 5 березня не змогла доставити медикаменти у Східну Гуту через обстріли провладних військ.
Організація Об’єднаних Націй 5 березня не змогла доставити медикаменти у Східну Гуту через обстріли провладних військ.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на представників місії.
Співробітник ООН Алі аль-Затарі, який супроводжував гуманітарний конвой, повідомив, що доставку товарів першої необхідності перервали через обстріл в районі контрольно-пропускного пункту в Східній Гуті.
«Нам потрібна впевненість у тому, що ми зможемо доставити гуманітарну допомогу в прийнятних умовах», — зазначив він.
В управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців підтвердили, що конвой з гумдопомогою дістався до місця призначення, але перервав місію.
«Ми доставили стільки, скільки змогли під обстрілами», — повідомив в.о. гуманітарного координатора ООН в Сирії Саджаді Малик.
Інший джерело повідомило Reuters, що 10 вантажівок залишили місто повністю невідкритими, а ще 4 були розвантажені частково.
Раніше повідомлялося, що ООН вдалося доставити 46 вантажівок з гуманітарною допомогою до сирійської Східної Гути.
У 2018 році лише у середині лютого до Східної Гути вдалося доставити одну невелику колону гуманітарного вантажу, якого б вистачило для 7200 людей.
Передмістя Дамаска — Східну Гуту опозиція контролює з 2013-го. Уже п'ять років місто перебуває в облозі.
У лютому 2018-го почався масовий наступ і блокада: від 19-го лютого район регулярно бомбардують сили режиму та їхні союзники — Росія.
Як повідомляла ООН станом на 4 березня, у Східній Гуті за два тижні загинули майже 600 людей.
Рада Безпеки ООН одностайно схвалила резолюцію, яка вимагає негайного 30-денного припинення вогню в Сирії. Голосування про перемир'я кілька разів відкладалося, зокрема, через Росію.
Однак невдовзі після рішення ООН Східну Гуту знову атакували. А 25 лютого повідомили про газову атаку, внаслідок якої загинула дитина.
Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті