Данія передала Україні 50 апаратів ШВЛ. У МЗС назвали це «знаком справжньої дружби»
Данія передала Україні 50 апаратів ШВЛ для лікування критично хворих пацієнтів.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та подякував за подарунок главі МЗС Данії Йеппе Кофоду.
Зокрема Кулеба заявив, що «Україна вдячна за цей знак справжньої дружби та підтримки з боку Данії».
Як зазначили у МЗС, міністри обговорили взаємодію двох країн у протидії пандемії COVID-19, однак деталі домовленостей не повідомляли.
На віртуальній зустрічі у вівторок, 10 листопада, очільники МЗС обговорили міжурядову угоду, яка дозволить реалізувати в Україні проєкти за програмою Danida Business Finance.
Дмитро Кулеба запросив данські компанії до участі у проєкті «Велике будівництво» президента Володимира Зеленського, а представників Данії долучитися до роботи Кримської платформи.
Також міністри домовилися про створення українсько-данської бізнес-ради для розвитку торгівлі та інвестицій між Україною і Данією.
Відносини України та Данії
На зустрічі глав МЗС Йеппе Кофод вкотре підтвердив налаштованість Копенгагена на подальшу підтримку реформ в Україні та запевнив у непохитній підтримці її територіальної цілісності та суверенітету. Раніше Україна та Данія підписали угоду, відповідно до якої данська урядова організація Danida Business Finance надаватиме безвідсоткові кредити на реалізацію проєкт з відновлювальної енергетики, енергоефективності, водопостачання та очищення води в Україні.
Також Данія згодилась координувати проєкт підтримки боротьби з корупцією в Україні у рамках програми «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу», а представники країни не надавали дозволу будувати через територіальні води Данії російський газопровід «Північний потік-2». Тоді в данському уряді країни заявили, що «планують оцінити, що відбувається в Росії та як вона поводиться з Україною».
А що з коронавірусом в Україні?
Кількість хворих із COVID-19 в Україні зростає. Щодоби у нас фіксують від 8 до понад 10 тисяч інфікованих. У Нацслужбі здоров'я розповіли, що в жовтні кількість госпіталізованих з COVID-19 зросла на майже 80%.
У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Детальніше про них тут. Вчора, 9 листопада, у відомстві оголосили про перехід на другий етап реагування на епідемію, що, зокрема, передбачає відмову від планових операцій в лікарнях.
У цей час у світі з'явився ризик зараження новим мутованим коронавірусом, який знайшли у норок. Зараження у тварин знайшли у шести країнах, зокрема у Данії. Українські норкові ферми готуються вакцинувати тварин, як наявний тільки препарат пройде дослідження на ефективність та запроваджують на фермах жорсткий карантин.