В лікарнях для хворих на коронавірус наразі задіяні близько 10% апаратів для штучної вентиляції легень.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час виступу в парламенті 20 жовтня.

«У лікарнях, визначених для прийому хворих із коронавірусною хворобою, є понад 4 тисячі 600 апаратів штучної вентиляції легень. Наразі задіяні близько 10%», — сказав Степанов.

Він додав, що до 10 листопада кількість ліжок для хворих на коронавірус збільшиться на 10 тисяч. Тобто загалом в Україні буде 52 тисячі ліжок для таких хворих.

«Щодо ліжок — на початку епідемії коронавірусної хвороби в Україні були готовими до прийому хворих всього 12 тисяч 704 ліжка, ми вже збільшили кількість до 42 тисяч і збільшимо до 52 тисяч до 10 листопада», — розказав Степанов.

Він додав, що вже з середини листопада — 50% ліжок буде мати підключення до кисню, а в грудні цей показник збільшать до 80%.

Степанов додав, що МОЗ готується до будь-якого розвитку подій, пов’язаних з пандемією коронавірусу, зокрема й до найгіршого сценарію.

А що з коронавірусом в Україні?

Епідемія в Україні тільки набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня. Наразі добовий рекорд зафіксували 16 жовтня — 6 410 випадків. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

Зараз МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».

В Україні наразі діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який почав діяти з 19 жовтня, читайте тут.

Водночас президент Володимир Зеленський погрожує жорстким карантином, якщо щодня виявлятимуть понад 9,5 тисячі інфікованих.

Що ж нам робити?

По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: