Данія скасувала дозвіл на будівництво газопроводу, конкурента «Північного потоку-2». Нібито через вплив на дику природу
Агентство з охорони навколишнього середовища Данії відкликало екологічний дозвіл на будівництво газопроводу Baltic Pipe, який є конкурентом російському «Північному потоку—2». Він мав з'єднати газотранспортні системи Данії, Норвегії та Польщі.
Про це повідомив оператор транспортної системи Данії Energinet.
Агентство дало дозвіл на будівництво 12 липня 2019 року. Однак 31 травня 2021-го Апеляційна комісія з питань навколишнього середовища та харчових продуктів скасувала дозвіл.
Так, агентство видало Baltic Pipe екологічний дозвіл до того, як з'ясувало, як захищатимуть тварин дикої природи. Зокрема згадується про мишей і кажанів, які проживають саме там, де будується 200-кілометрова частина газопроводу.
В Energinet кажуть, що Агентство з охорони навколишнього середовища, коли видавало дозвіл, вимагало розробити заходи для захисту тварин упродовж будівництва газопроводу.
«Відтоді ми працюємо над низкою заходів щодо захисту тварин. Але Апеляційна комісія каже, що всі заходи повинні були повністю описані до того, як надати екологічний дозвіл», — сказав заступник директора Energinet Маріан Кааг.
Наразі Energinet разом із владою Данії з'ясовує наслідки такого рішення для проєкту. Будівництво трубопроводу припинили до отримання відповідних дозволів.
Що відомо про газопровід?
Baltic Pipe — проєкт газопроводу між Польщею та Данією, яким планується під'єднатися до газотранспортної мережі Норвегії та транспортувати природний газ до Польщі з Норвегії через Данію.
Газопровід завдовжки загалом 900 кілометрів має зменшити залежність Польщі від російського газу. Спершу планувалося, що будівництво завершиться у 2022 році, але не зрозуміло, як відкликаний дозвіл вплине на проєкт.
Financial Times писало, що Польща змушена узгоджувати будівництво газопроводу Baltic Pipe з Росією, оскільки польський газопровід перетинає трасу «Північного потоку-2».
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво майже рік було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. А втім, у Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
24 січня будівництво «Північного потоку-2» поновилось у водах Данії.
Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.