Держава від початку року позичила на 30,7 млрд грн більше, ніж віддала боргів
За перше півріччя 2019 року Міністерство фінансів України запозичило державних боргів на загальну суму 241,7 мільярда гривень. При цьому на погашення державних боргів витратили 211 мільярдів гривень.
Про це повідомляє Міністерство фінансів України.
Таким чином, обсяги нових запозичень перевищили обсяги погашення державних боргів на 30,7 мільярда гривень. Для порівняння, це трохи більше за річні видатки на Національну поліцію України.
За допомогою облігацій уряд позичив 185,6 мільярда гривень. З них на внутрішньому ринку випустили доларові облігації на 2,2 мільярда доларів. Зростання обсягу вкладань у державні боргові облігації пояснюється зростанням попиту на них серед іноземних інвесторів.
Крім цього, держава запозичила ще 56,1 мільярда гривень на зовнішніх ринках. До цих запозичень, зокрема, входить другий транш під кредитні гарантії Світового банку та випуск євробондів на 1 мільярд євро.
Раніше стало відомо, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.
Приєднання українського фондового ринку до депозитарію Clearstream відбулось 27 травня 2019 року.
Нагадаємо, що Clearstream відкрив кореспондентський рахунок у Національному банку України 14 березня 2019 року.
Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.
Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.
Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.