Міжнародний депозитарій Clearstream 27 травня приєднає Україну до своєї мережі. Це зробить українські державні цінні папери доступними у системі розрахунків Clearstream, що спростить доступ інвесторів до українського ринку.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Там зазначають, що це буде перший в історії українського фондового ринку «лінк», тобто сполучення, з міжнародним депозитарієм.

«Проведення розрахунків через систему Clearstream гарантуватиме їх відповідність міжнародним стандартам і зменшить операційні витрати інвесторів на проведення таких операцій», — пояснили в НБУ.

У Нацбанку очікують, що після запуску Clearstream доступ іноземних інвесторів до гривневих боргових облігацій України значно спроститься. Як наслідок, уряду буде простіше залучати борги, а сама структура державного боргу України покращиться.

«Спрощення доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів сприятиме довгостроковим інвестиціям у гривневі інструменти, зниженню потреби держави у зовнішньому фінансуванні і відповідно зменшенню її валютних ризиків», — пояснив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Депозитарна система — це система, яка забезпечує торгівлю цінними паперами, аналогічно тому, як банківська система — грошові перекази.

Нагадаємо, що Clearstream відкрив кореспондентський рахунок у Національному банку України 14 березня 2019 року.

«Кореспондентські відносини з міжнародним депозитарієм дозволять Україні прискорити інтеграцію до світового ринку капіталу», — прокоментував рішення міжнародного депозитарію заступник голови НБУ Олег Чурій.

Раніше в НКЦПФР (регулятор фондового ринку) повідомили, що 94% всіх операцій на фондовому ринку України склали операції з державними облігаціями.

Поділитись: