Держсекретар США вважає, що зміна керівництва «Нафтогазу» шкодить міжнародному іміджу України

Остання зміна керівництва «Нафтогазу» є поганим сигналом і шкодить міжнародному іміджу України.

Про таке заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, який напередодні відвідав Україну, в інтерв’ю «Факти ICTV».

«Мені здається, уряд це розуміє і рухатиметься вперед до корпоративного управління «Нафтогазом». Воно повинно бути прозорим, незалежним і обов’язково служити інтересам українців», — відповів Білнкен на питання про те, чи може зміна керівництва компанії вплинути на інвестиційний клімат, співпрацю з МВФ і загалом на економічну стабільність в Україні.

Що передувало?

28 квітня на засіданні загальних зборів акціонерів «Нафтогазу» повідомили, що збиток компанії у 2020 році становив 19 мільярдів гривень, однак у фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 мільярда гривень прибутку. Це стало причиною звільнення урядом Андрія Коболєва з посади голови правління «Нафтогазу».

28 квітня уряд припинив повноваження всіх членів наглядової ради — як незалежних, так і представників від держави — але з подальшим відновленням з 30 квітня. За цей час уряд звільнив Коболєва і призначив нового очільника.

Хоча закон не дозволяє цього робити Кабміну: звільнити голову правління компанії може лише наглядова рада. А після відновлення повноважень наглядова рада подала у відставку. Замість Коболєва на посаду голови правління призначили Юрія Вітренка. Детальніше про нового очільника компанії читайте в нашому матеріалі.