У Держдепі США та G7 відреагували на зміну керівництва «Нафтогазу»

Держдеп США та посли країн «Великої сімки» відреагували на рішення уряду про зміну голови правління і наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

Позицію Штатів оприлюднив у Twitter речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Він наголосив на необхідності дотримуватися прозорості у кадрових питаннях.

«Повага до корпоративного управління, прозорості та доброчесності під час призначення службовців в енергетичному секторі — в урядових чи державних підприємствах — є ключовим фактором для підтримки довіри до відданості України реформам», — зазначив він.

У заяві послів G7 йдеться про те, що рішення Кабміну звільнити очільника «Нафтогазу» взяли до уваги. Там застерегли від політичного втручання у кадрові рішення.

«Ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов'язань України», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у самому «Нафтогазі» звільнення голови правління Андрія Коболєва вважають «юридичною маніпуляцією» з боку уряду.

Що передувало?

Уряд 28 квітня провів засідання загальних зборів акціонерів «Нафтогазу». З’ясувалося, що збиток групи компаній «Нафтогаз» у 2020 році становив 19 млрд грн, однак у фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 млрд грн прибутку.

На зборах вирішили звільнити голову правління Андрія Коболєва та призначити на його посаду Юрія Вітренка. У 2018 році він обіймав посаду виконавчого директора НАК «Нафтогаз». Детальніше про нового очільника компанії читайте в нашому матеріалі.

Також 28 квітня вирішили звільнити незалежних членів Наглядової ради «Нафтогазу» та представників держави у наглядовій раді. Але вони ще продовжать виконувати свої обов’язки до обрання нових представників.