Десять штатів США звинувачують Google у змові з Facebook і монополізмі на ринку інтернет-реклами. У компанії заперечують
Прокурори десяти штатів з ініціативи Техасу подають до суду на Google. Вони звинувачують компанію у незаконному збереженні монополії на ринку інтернет—реклами.
Про це йдеться у заяві генпрокурора штату Техас Кена Пакстона.
Google звинувачують у змові з Facebook для придушення конкуренції. Компанії начебто домовились уникати конкуренції на ринку інтернет-реклами та координували свої дії на аукціонах, на яких розподілялися замовлення на рекламу.
Зокрема у позові йдеться про те, що у 2015 році — через рік після купівлі WhatsApp — Facebook підписав ексклюзивну угоду з Google та надав корпорації доступ до мільйонів повідомлень, фото, відео та аудіо американців.
Google розповів у коментарі CNBC, що доступ до файлів WhatsApp отримали не заради реклами, а щоб налаштувати функцію резервного копіювання, аби користувачі могли перенести свої дані з одного пристрою на інший.
Корпорація заперечила й усі інші звинувачення проти себе та заявила, що захищатиме себе у суді, передає BBC.
Також корпорацію звинувачують у використанні свого впливу на контроль над цінами за рекламу, що підриває конкуренцію.
Позов проти Google підтримали штати Арканзас, Індіана, Кентуккі, Міссурі, Міссісіпі, Південна та Північна Дакота, Юта й Айдахо.
Що цьому передувало?
Мін’юст США та прокурори 11 штатів у жовтні 2020 року подали позов проти компанії Alphabet, яка володіє Google. Її звинувачують у порушенні конкуренції: компанія укладала з виробниками смартфонів угоди, завдяки яким Google ставав пошуковиком за замовчуванням. У компанії звинувачення заперечували.
У липні 2020-го Антимонопольний підкомітет юридичного комітету Палати представників США розпочав слухання керівників чотирьох ІТ-компаній США — Apple, Google, Amazon і Facebook. Уперше очільників цих компаній допитали разом, аби встановити, чи не є вони монополістами на ринку.
Facebook, Google, Apple й Amazon звинувачують у нечесних бізнес-практиках, унаслідок яких вони закріпили монопольне становище на ринку. Приміром, Apple закидають обмеження в крамниці додатків App Store, через яку власники застосунків втрачають частину прибутку. А Facebook звинувачують у створенні монополії через придбання своїх конкурентів — як-от Instagram і Snapchat.
У жовтні 2020 року американський юридичний комітет Палати представників звинуватив компанії Google, Amazon, Facebook та Apple в монополії й закликав змінити законодавство, що регулює їхню діяльність.