Міністерство юстиції США і прокурори 11 штатів подали антимонопольний позов проти компанії Alphabet, яка володіє Google. Її звинувачують у порушенні конкуренції: компанія укладала з виробниками смартфонів угоди, завдяки яким Google ставав пошуковиком за замовчуванням.

Про це йдеться у позові Міністерства юстиції США. 

Прокурори кажуть, що угоди також забороняли виробникам смартфонів встановлювати пошуковики конкурентів. Також у позові йдеться про те, що Google неможливо видалити зі смартфонів або мобільних пристроїв.

Такі дії, на думку позивачів, шкодять конкуренції та споживачам, зменшуючи можливість для інших компаній розвиватися.

Сама компанія відхрещується від звинувачень. Представники Google кажуть, що люди користуються їхнім пошуковиком через власне бажання, а не через те, що «їх змушують або не надають альтернативи». 

Що передувало?

У липні 2020-го Антимонопольний підкомітет юридичного комітету Палати представників США розпочав слухання керівників чотирьох ІТ-компаній США — Apple, Google, Amazon і Facebook. Уперше очільників цих компаній допитали разом, аби встановити, чи не є вони монополістами на ринку.

Facebook, Google, Apple й Amazon звинувачують у нечесних бізнес-практиках, унаслідок яких вони закріпили монопольне становище на ринку. Приміром, Apple закидають обмеження в крамниці додатків App Store, через яку власники застосунків втрачають частину прибутку. А Facebook звинувачують у створенні монополії через придбання своїх конкурентів — як-от Instagram і Snapchat.

У жовтні 2020 року американський юридичний комітет Палати представників звинуватив компанії Google, Amazon, Facebook та Apple в монополії й закликав змінити законодавство, що регулює їхню діяльність.

У 449-сторінковому звіті, складеному співробітниками комітету, компанії звинувачують у стягненні високих комісій, а також у примусі дрібних клієнтів до невигідних контрактів.

Поділитись: