До 2030 року третину електроенергії Британії вироблятимуть вітряки, розташовані у морі
Уряд Великої Британії узгодив план, відповідно до якого до 2030 року третину електроенергії в країні мають виробляти морські вітроелектростанції.
Зазначається, що наразі вітроелектростанції, розташовані у морі, виробляють близько 17% всієї електроенергії країни. Водночас загальна потужність морських ВЕС Британії складає близько 40% всіх морських вітроелектростанцій світу.
Згідно з планами британського уряду, там планують заохотити бізнес додатково вкласти близько 250 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 329 мільйонів доларів) у виробництво обладнання, яке необхідне для спорудження морських вітрогенераторів.
Крім цього, Британія планує стати одним зі світових лідерів з виробництва обладнання для морських ВЕС, збільшивши експорт такого обладнання до 3,4 мільярда доларів на рік.
Як повідомлялося, у Великій Британії вперше обсяг енергії, видобутої з альтернативних джерел,перевершив видобутий з традиційних джерел.
Нагадаємо, що у квітні 2018 року Британія призупинила роботу всіх теплоелектростанцій та протягом 35 годин використовувала лише енергію сонця та вітру.
Напередодні в ООН повідомляли, що для уникнення кліматичної катастрофи світу необхідно інвестувати щонайменше 2,4 трильйона доларів на рік у «зелену» енергетику до 2035 року, а також повністю відмовитися від ТЕС до 2050 року.
Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.