Долар може впасти на 20% через появу вакцини від COVID-19 і відновлення світової економіки
З появою вакцини від COVID—19 і відновленням світової економіки курс долара у 2021 році може впасти на 20%. Великі банки, які вже давали негативні прогнози щодо курсу, погіршили свої показники після новин про ефективність вакцин.
Про це повідомляє Financial Times.
Зазначається, що аналітики з Wall Street очікують, що з появою вакцини долар упаде через зростання впевненості у світовій економіці. Вони пояснюють, що це дозволить вдаватися до більш ризикованих кроків на ринку. Натомість долар — валюта, що має особливий попит у часи кризи як «гарант безпеки».
«Ми прогнозуємо, що поширення вакцини змусить долар іти шляхом, яким він рухався з початку до середини 2000-х років. Чи може долар обвалитися на 20% лише наступного року? Думаємо, так», — каже економічний стратег Келвін Цзе.
Зазначимо, на початку 21 століття долар обвалився на 33% за декілька років. Попит на інші валюти на ринках, що розвиваються, стрімко зростав, адже інвестори йшли за низькими відсотковими ставками. Тенденцію спинила світова криза 2008 року.
Згідно з прогнозами, складеними Bloomberg, інвестори очікують, що до кінця 2021 року індекс долара впаде орієнтовно на 3%. Водночас євро до долара здорожчає.
У Morgan Stanley, американському інвестиційному банку, очікують падіння індексу на 4% завдяки зростанню валют Норвегії, Швеції, Нової Зеландії та Австралії. На думку аналітика компанії, євро коштуватиме 1,25 долара наприкінці 2021 року.
Банківські аналітики також зазначають, що підвищення у США облікової ставки призведе до відтоку інвесторів у пошуку кращих умов, що ще більше позначиться на показниках долара.
Про вакцини
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, усього приблизно 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців.
Водночас 9 листопада компанії Pfizer та BioNTech (зі США та ФРН відповідно) оголосили про те, що їхня вакцина продемонструвала ефективність понад 90% на фінальному етапі випробувань. Після завершення третього клінічного етапу випробування виробники заявили про її успішність на 95%.
Слідом за вакциною від Pfizer та BioNTech американська компанія Moderna заявила про успішність своєї вакцини на 94,5%
У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат уже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.