Джерелом майже чверті новин в українських онлайн-медіа є соцмережі — дослідження
Українські онлайн—медіа у 23,3% новин посилаються на соціальні мережі.
Про це свідчить дослідження громадської організації ГО «Інституту масової інформації».
У період дослідження медіа найчастіше цитували телеграм-канал прем'єр-міністра України Олексія Гончарука.
Крім того, у 19,2% новин джерелом інформації слугували пресрелізи та інформація від офіційних державних установ. Лідерами інформприводів для медійників були офіційні сайти президента України, СБУ, Офісу генпрокурора або ж пресслужби правоохоронців.
18,4% новин надходили від власних кореспондентів або ж були власними ексклюзивними матеріалами.
У ІМІ наголосили, що як власні новини також враховувались отримані відповіді на інформаційні запити, ексклюзивні коментарі, ґрунтовні новини на основі кількох джерел.
У 14,6% новин джерелами інформації слугували новини з інших українських медіа. Водночас, іноземні ЗМІ як джерела інформації використовувались у 9,8% матеріалів. А от у 3,7% новин українські журналісти зверталися до російських медіа.
Також траплялися поодинокі випадки, де джерелами інформації слугували:
- пресслужби бізнесу (ці матеріали мали ознаки замовлення) — 2,7%;
- іноземні держустанови — 1,8%;
- міжнародні організації — 0,9%;
- українські громадські організації — 0,9%;
- авторські матеріали (матеріали, які не мають стосунку до новинного жанру, однак редакція їх розміщувала в новинній стрічці) — 0,4%;
- пресрелізи політичних партій (матеріали також мали ознаки замовлення) — 0,3%.
Дослідження проводилося в 17 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ: obozrevatel.com, segodnya.ua, 24tv.ua, tsn.ua, strana.ua, pravda.com.ua, rbc.ua, unian.com, gordonua.com, nv.ua, liga.net, ukrinform.ua, interfax.com.ua, censor.net.ua, tyzhden.ua, znaj.ua, dt.ua.
Загальна вибірка становила 1700 матеріалів — по 100 матеріалів, узятих підряд одночасно з кожного сайту в січні 2020 року.