Ексчиновника Укроборонпрому затримали за підозрою у шахрайстві на $2,5 млн доларів
Прокуратура Києва спільно зі Службою безпеки та поліцією затримали колишнього посадовця ПАТ «Заводу «Маяк», що входить до концерну Укроборонпром, за підозрою у шахрайстві. За даними слідства, чоловік намагався сприяти продажу заводу та заробити 2,5 мільйона доларів.
Про це hromadske повідомили у прес-службі прокуратури Києва.
За даними джерел hromadske, затриманий — колишній заступник гендиректора ПАТ «Завод «Маяк» Віктор Діденко.
За даними слідства, колишній посадовець обіцяв суб‘єкту підприємницької діяльності своє сприяння у передачі права власності на майновий комплекс заводу «Маяк». Загальна сума угоди мала скласти 4, 5 мільйонів доларів, з яких 2 мільйони доларів покупець мав офіційно сплатити за майновий комплекс, а ще 2,5 мільйони передати колишньому заступнику гендиректора у якості винагороди за сприяння в її укладенні. Під час передачі першої частини коштів у сумі 200 тисяч доларів, експосадовця затримали у порядку ст. 208 КПК України.
Наразі слідчі проводять обшуки за місцем затримання чоловіка, а також на території ПАТ «Завод Маяк», після чого вирішать про повідомлення про підозру колишньому працівнику «Завод Маяк» у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) КК України.
Заступник начальника відділу слідчого управління поліції Києва Яків Мельник розповів, що фігурантами виявились двоє чоловіків і двоє жінок, 1966, 1967, 1980 та 1987 років народження відповідно.
«Фактично дані особи не мали жодних повноважень передавати у власність майно підприємства. Однак вони вигадали шахрайську схему для незаконного збагачення. Аби реалізувати свої наміри, радник керівника змовився з першим заступником голови правління підприємства, адвокатом та рієлтором. Фігуранти пообіцяли потерпілому, що за 200 тисяч доларів США він нібито зможе оформити на себе майновий комплекс», — розповів Мельник.
«Завод «Маяк» входить до складу концерну Укроборонпром. У 2016 році завод виготовляв міномети «Молот» для військових ЗСУ.
У матеріалі hromadske йшлося про те, що військова прокуратура розслідує кримінальне провадження щодо порушень під час виготовлення мінометів «Молот» у 2016 році, які могли призвести до збитків у розмірі понад 7 мільйонів гривень. Також у матеріалі йдеться про те, що «Маяк» під час виготовлення мінометів співпрацював із краматорським заводом СКМЗ, який співпрацює з Росією.