Життя

Під час виготовлення мінометів «Молот» були порушення, які могли спричинити близько 7 млн грн збитків

Громадське
Життя/Під час виготовлення мінометів «Молот» були порушення, які могли спричинити близько 7 млн грн збитків
Зберегти
Вигляд
Військова прокуратура розслідує кримінальне провадження щодо грошових збитків державі під час виготовлення мінометів «Молот» у 2016 році. За даними слідства, орієнтовна сума збитків складає 7 мільйонів гривень, однак наразі здійснюється аудит, за результами якого буде встановлена точна сума.

Про це йдеться у матеріалі Громадського.

«Триває досудове розслідування, призначено аудит, який проводиться державною аудиторською службою України та має на меті дослідити наявність збитків при діяльності пов’язаній з виготовленням мінометів», — повідомив Громадському військовий прокурор Центрального регіону Григорій Рябенко.

У провадженні фігурують дві фіктивні фірми, з якими працювали підприємства «Карбаз», «Новатор» та «Роден», яких як субпідрядників залучав виробник мінометів «Завод«Маяк» та 5277 військове представництво міністерства оборони України, яке мало контролювати виготовлення мінометів.

Слідство припускає, що грошові збитки були завдані укладанням невиправданих додаткових угод.

Кримінальне провадження встановило і конструкторські недоліки, які фактично унеможливлювали використання частини мінометів.

В «Укроборонпромі» до якого входить «Завод «Маяк», який займався виготовленням мінометів, не прокоментували зазначене кримінальне провадження, зауваживши, що варто дочекатися результатів розслідування.

У вересні генпрокурор Юрій Луценко заявляв, в що Україні з 2016 року зафіксували 13 випадків розриву 120-мм мінометів, з них 9 стосувалися мінометів «Молот».

Також він заявив, що у вибуху міномета на Рівненському полігоні винні військові, які не дотрималися техніки безпеки

Раніше військова прокуратура заборонила оприлюднювати результати експертизи щодо вибуху міномета на Рівненському полігоні.

Нагадаємо, уранці 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні стався вибух міномета «Молот». 

Від вибуху загинули троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону. Дев'ятеро бійців дістали поранення. 

Слідчі розглядали три версії вибуху: перша — людський фактор — подвійне зарядження міномета, друга — неналежний стан міномета «Молот», третя — неналежний стан міни, яка заряджалася.

Трьох військовослужбовців, які постраждали унаслідок вибуху міномета під час навчань на Рівненському полігоні, у вкрай важкому стані перевели до львівської лікарні.

Президент Петро Порошенко на час слідства заборонив використовувати міномети «Молот» на навчаннях до завершення розслідування. Рахункова палата перевірить завод «Маяк», який виготовляє міномети «Молот».

Міномет М120-15 «Молот» розробили на заводі «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром». Фактично це глибоко модернізований радянський міномет 2Б11. Перша партія мінометів надійшла у війська 3 березня 2016 року. Міністерство оборони є замовником мінометів в Укроборонпрому. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вибухають міномети «Молот»? 

Нагадаємо, у липні 2016 року на полігоні «Широкий лан» через вибух міномета загинув військовий.

9 серпня 2017 року двоє військових загинули та ще п’ятеро були поранені поблизу Мар’їнки на Донбасі внаслідок вибуху міномета.

5 квітня 2018 року у Кривому Розі стався вибух на полігоні, унаслідок чого постраждали троє військових.

4 серпня 2017-го на Київщині на полігоні загинув військовий, ще 5 дістали поранення під час бойових стрільб.

Пов`язані новини