Експерти НАН: захворюваність на COVID-19 стрімко зростає у низці регіонів
Експерти Національної академії наук України констатують, що захворюваність на COVID—19 у країні зростає помірними, але стабільними темпами. Водночас у деяких регіонах ця динаміка є стрімкою.
Прогнози вчених на 11-24 серпня опублікувала пресслужба НАН України.
Найзагрозливішою нині є ситуація у Херсонській та Одеській областях. На Херсонщині кількість позитивних тестів подвоїлася за останні 7 днів. Одещина лідирує за кількістю нових госпіталізацій. Там вони зросли у 1,5 раза за тиждень та в 1,8 раза за два тижні.
Різке зростання захворюваності спостерігають і в Тернопільській області: кількість випадків хвороби збільшилась у 2,2 раза за тиждень та у 4,9 раза за два тижні.
Також швидко збільшується кількість позитивних тестів на коронавірус у Києві, хоча кількість госпіталізацій у столиці зростає повільно.
У НАН зазначають, що нині темпи зростання нових виявлених випадків становлять приблизно 24% на тиждень по всій Україні.
Експерти прогнозують, що середня кількість нових випадків дорівнюватиме 1008 протягом тижня 11-17 серпня, та 1285 — протягом тижня 18-24 серпня.
Нагадаємо, 5 серпня експерти Київської школи економіки (KSE) прогнозували, що в Україні новий спалах коронавірусу може розпочатися протягом найближчих двох тижнів. Там зазначили, що в більшості областей зростає рівень госпіталізацій, що свідчить про можливий спалах найближчим часом.
Експерти кажуть, що в зоні ризику перебувають Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області. Загалом там фіксують половину всіх госпіталізацій у країні.
Пов'язують це з поширенням штаму «Дельта», який, за даними ВООЗ, наявний уже щонайменше в 111 країнах світу. В Україні станом на 5 серпня офіційно зафіксували 147 випадків інфікування цим штамом.
Штам «Дельта» вперше виявили в Індії. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.
За даними Управління з питань громадського здоров'я Великої Британії, цей штам в 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.