В Україні зафіксували майже 150 випадків штаму «Дельта». Інфіковані частіше потребують госпіталізації

В Україні станом на 5 серпня зафіксували 147 випадків інфікування штамом коронавірусу «Дельта», який вважається більш заразним і небезпечним.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі «Українського радіо».

Кількість офіційно підтверджених випадків зросла в декілька разів за тиждень. Ще 28 липня було відомо про 17 інфікованих штамом «Дельта» в Україні.

За словами Кузіна, мутований штам поширюється у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, а також у Чернівцях та Києві.

«Зараз ці місця дають найбільший відсоток позитивних випадків цього штаму. Які його особливості? Справді, він поширюється швидше, ніж звичайний вірус. Також він частіше призводить до госпіталізації», — сказав санлікар.

Кузін додав, що в Міністерстві охорони здоров'я очікують із кінця вересня — початку жовтня зростання захворюваності на коронавірус, а також на інші респіраторні вірусні інфекції. Тож за серпень-вересень МОЗ хоче прискорити темпи вакцинації, щоб запобігти сплескам захворювань, а також госпіталізацій.

Що відомо про «Дельту»?

«Дельту» вперше виявили в Індії. Штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.

За даними британського Управління громадського здоров'я, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.

Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти COVID-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».

У Всесвітній організації охорони здоров'я раніше заявили, що штам «Дельта» уже поширився щонайменше у 111 країнах світу.