Facebook обмежить рекламу про продаж землі в лісах Амазонії. Через вісім місяців після розслідування журналістів
Facebook заборонить рекламу продажу землі на природоохоронних територіях дощових лісів Амазонії. Її виявили ще в лютому 2021 року журналісти BBC, а влада Бразилії розпочала розслідування незаконних продажів.
Про це Facebook повідомив 8 жовтня.
В оновленій комерційній політиці компанії забороняється продаж «землі або будь-якої форми власності на природоохоронних територіях». Для цього рекламні оголошення перевірятимуть за «авторитетною базою даних міжнародної організації».
А втім, як уточнив представник Facebook у коментарі BBC, йдеться лише про землі в лісах Амазонії, а перевірятимуть їх за геолокацією в оголошеннях (яку продавці вказувати не зобов’язані) за базою даних Програми ООН з довкілля (ЮНЕП).
Ще у лютому 2021 року BBC провело розслідування і виявило на платформі Facebook Marketplace рекламу продажу землі на території, що зарезервована для корінних народів Бразилії. Деякі ділянки є традиційним місцем для полювання, риболовлі та збирання фруктів етнічних груп, які майже ніколи не комунікують із зовнішнім світом.
На цих територіях проводять активну незаконну вирубку. Після очищення землі «загарбники» просять місцеву владу скасувати природоохоронний статус ділянки. Тоді землю вже легально викупають ті ж люди, що проводили незаконну вирубку, та перепродають. Деякі оголошення мають супутникові знімки ділянок та навіть координати GPS.
Facebook тоді заявляв, що готовий модерувати такі рекламні повідомлення, але «у співпраці з місцевою владою». Але, як зазначало BBC, держслужби Бразилії погано контролюють, що відбувається з цими землями, а місцеві активісти заявляють про байдужість уряду до їх проблем.
У лісах Амазонії живуть приблизно мільйон людей, які є представниками 400 корінних народів. Крім того, президент Бразилії Жаїр Болсонару заявляв про ініціативу відкрити Амазонію для масштабної агропромисловості та видобування корисних копалин та заявляв, що «Бразилія нічого не винна решті світу».