У Facebook публікують оголошення про продаж землі у лісах Амазонії. Верховний суд Бразилії вимагає розслідування
Верховний суд Бразилії зобов'язав провести розслідування щодо продажу ділянок заповідної території амазонських лісів через Facebook.
Про це повідомляє BBC.
Суддя Верховного суду Бразилії Луїс Роберто Баррозу просить генерального прокурора країни та Міністерство юстиції розслідувати оголошення про продаж земельних ділянок у лісах Амазонії, які розміщуються у Facebook.
Суд просить вжити «цивільних та кримінальних заходів». Facebook повідомляє, що співпрацюватиме з місцевою владою.
Розслідування мають провести у межах іншої справи, яка стосується недостатнього захисту корінних народів Бразилії.
Як стало відомо про оголошення у Facebook?
Журналісти BBC провели розслідування і виявили на платформі Facebook Marketplace низку пропозицій з продажу землі на території, що зарезервована для корінних народів Бразилії. Деякі ділянки є традиційним місцем для полювання, риболовлі та збирання фруктів етнічних груп, які майже ніколи не комунікують із зовнішнім світом. Для корінного населення у Бразилії виділена частина національних лісів та земель.
На цих територіях проводять активну незаконну вирубку. Після очищення землі «загарбники» просять місцеву владу скасувати статус ділянки, що охороняється законом, адже вона фактично вже не відповідає вимогам для цього. Тоді землю вже легально викупають ті ж люди, що проводили незаконну вирубку, та перепродають. Так, більша частина земель в амазонських лісах, які виставляють на продаж, мають характерну «залисину» без дерев.
Деякі з ділянок, як зазначають журналісти, мають площу у тисячу футбольних майданчиків. Наразі будь-хто може знайти рекламні оголошення за ключовими словами на Facebook Marketplace. Деякі оголошення мають супутникові знімки ділянок та навіть координати GPS. У компанії кажуть, що готові модерувати такі рекламні повідомлення, але «у співпраці з місцевою владою».
Як зазначають журналісти, держслужби Бразилії погано контролюють, що відбувається з цими землями, а місцеві активісти заявляють про байдужість уряду до їх проблем.
Зазначимо, що в лісах Амазонії живуть приблизно мільйон людей, які є представниками 400 корінних народів. Крім того, президент Бразилії Жаїр Болсонару заявляв про ініціативу відкрити Амазонію для масштабної агропромисловості та видобування корисних копалин та заявляв, що «Бразилія нічого не винна решті світу».
- Поділитися: