Фігурант справи про розкрадання в оборонці очолив підприємство, що співпрацює з «Укроборонпромом»
Один із фігурантів справи про розкрадання в оборонці — Віталій Жуков — очолив Спеціальне конструкторське бюро «Вектор—В», яке співпрацює з «Укроборонпромом».
Про це свідчать дані YouControl та пресреліз «Укроборонпрому» від 1 листопада, де повідомлялося про участь «Вектора-В» у розробці боєприпасу для підствольних та автоматичних гранатометів.
У лютому 2019 року журналісти з проєкту Bihus.Info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, розкрадачі заробили на схемі щонайменше 250 мільйонів гривень.
Як стверджували журналісти, до схеми причетний Ігор Гладковський, син колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського. Останній, зі свого боку, є близьким другом президента Петра Порошенка.
За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. Державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво «Укроборонпрому» знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
У квітні 2021 року Гладковського-молодшого оголошували в розшук, але пізніше він сам приїхав в Україну й отримав обвинувальний акт у справі про розкрадання в оборонці та одержання майже мільйона гривень хабаря.
Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши в приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».
У березні 2021 року Вищий антикорупційний суд звільнив Жукова від відповідальності за епізодом про надання хабаря сумою 950 тисяч гривень Ігорю Гладковському. А в жовтні ВАКС звільнив Жукова від відповідальності за епізодом про надання хабаря директору Ізюмського приладобудівного заводу Сергію Філоненку.
В обох випадках підставою звільнення Жукова від відповідальності стало те, що з моменту вчинення правопорушення минув термін давності — п’ять років.