Фірма, що проводила експертну оцінку будівлі ліцею в Києві, фігурує у кримінальному провадженні
Фірма ТОВ «Проект—студія» , що виконувала експертну оцінку будівлі ліцею №142 в Києві, де проти закриття протестували учні та батьки,є фігурантом кримінального провадження.
Фірма ТОВ «Проект-студія» , що виконувала експертну оцінку будівлі ліцею №142 в Києві, де вранці 12 березня протестували учні та батьки, є фігурантом кримінального провадження.
Згідно ухвали суду від лютого 2017-го ТОВ «Проект-Студія» здійснювало технічний нагляд за будівництвом індивідуального житлового будинку на території Комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами, що зводився незаконно.
За даними слідства службові особи Держуправління справами, «Пуща-Водиця» та Київської міської державної адміністрації заволоділи державним майном та зловживали службовим становищем і всупереч інтересам служби, незаконно, шляхом укладення інвестиційного договору та видачі відповідних дозвільних документів, виготовили проектно-кошторисну документацію та здійснили будівництво нового індивідуального житлового будинку і прилеглих до нього господарських споруд.
Участь ТОВ «Проект-Студія» у кримінальному провадженні директор фірми Михайло Тимченко коментує так:
«Це взагалі цікава історія. На початку другого десятку 2000-х Київрада виділила землю якійсь компанії для будівництва будинку заступника генерального прокурора України (Євген Блажівський, екс-заступник генпрокурор часів Януковича Віктора Пшонки — ред.). Дана земля була на Державному управлінні справами і якимось чином вони її виділили, а чомусь інженер технічного нагляду виявився фігурантом даної справи. Логіку зрозумійте самі, я так і не розумію її досі», — сказав він Громадському.
Сам тендер на проведення експертної оцінки ліцею № 142 Києва, що проводився на замовлення Солом’янської райдержаміністрації в жовтні 2017, мав трьох учасників.
Тендерна пропозиція ТОВ «Проект-студія» була однією з найдорожчих — 690 тисяч гривень. Конкуренцію їй склали 2 фірми — ТОВ «Трівіжн» з ціновою пропозицією 650 тисяч гривень та ДП «Науково-дослідна виробничо-технічна агенція «Стратегія регіонального розвитку» з ціновою пропозицією — 666 тисяч гривень.
Обидві були відхилені, через відсутність певних документів у тендерній документації.
Тендер фірма ТОВ «Проект-студія» виграла наприкінці жовтня, обстеження будівлі завершила в грудні 2017-го, визначивши стан будівлі ліцею аварійним.
Тимченко зазначив, що обстеження ліцею №142 було одним з 25 інших будівель і 2 серед них виявились аварійними:
«Згідно тендеру ми дійсно виконували технічне обстеження даної будівлі ліцею, в числі 25 інших будівель. На обстеження ліцею № 142 припало близько 20-30 тисяч гривень з 690. Будівля дійсно в аварійному стані, там прогнило дерев’яне перекриття. В даній будівлі навчається мій хресник, мені всі телефонують, стурбовані. Ми з лабораторією, котра працювала в мене на підряді спільно зробили такий висновок», — додав він.
Втім батьки учнів ліцею не розуміють, чому експертний звіт було замовлено посеред року:
«Замовник саме першої експертизи це Районне управління освіти Слом'янського району. А чому воно замовило серед року цю експертизу, коли на вересень місяць діти були допущені у школу? Цього нам не відомо нажаль.Перед вереснем проводиться експертиза готовності школи до навчального року. При перевірці цій не знайдено ніяких проблемних моментів. А у грудні, чомусь прийшла вже експертиза, яка перевіряла школу», — каже мама учня ліцею — Яна Рибальченко.
У Солом’янській райдержадміністрації Громадському пояснили, що проведення експертної оцінки у ліцеї здійснювалося на підставі запитів керівника закладу, а саме директорки ліцею № 142 — Ольги Боклогової .
У січні 2018-го до заступника міського голови Києва — Олександра Спасибка надійшов лист від голови Солом’янської райдержадміністрації — Максима Шкуро, з проханням вжити відповідні заходи, посилаючись на висновок ТОВ «Проект-студія».
6 березня Управління освіти Соломянської РДА видало наказ — про тимчасове дистанційне навчання учнів ліцею № 142:
«З 12.03.2018 вжити заходи, щодо забезпечення виконання освітніх програм шляхом запровадження дистанційного навчання. Розпочати тимчасовий переїзд ввіреного закладу до будівель СЗШ № 26 м. Києва та спеціалізованої школи № 159», — йдеться в наказі Управління освіти.
Втім після наради у департаменті освіти від 12.03.2018 було ухвалене рішення про переведення ліцею №142 на навчання в новозбудоване приміщення НВК «Ерудит» (вул. Яблонської, 12).
А Соломянська РДА видає новий наказ, в якому зазначено, що за наявності проектно-кошторисної документації буде прийнято рішення щодо можливості реконструкції приміщення ліцею. А також нині у процесі оформлення перебувають документи на закріплення земельної ділянки за ліцеєм №142.
У Києві 12 березня під будівлею ліцею №142 зібралися на акцію протесту проти закриття близько 600 людей: учні закладу та їхні батьки. За словами учасників акції 10 березня батьків та учнів повідомили, що ліцей закривають через нібито аварійний стан, проте жодного наказу надано не було. Адміністрація заявила, що переводить навчання в інші заклади.