Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримали негайне надання Україні статусу кандидата в члени ЄС
Франція, Італія, Німеччина та Румунія підтримують негайне надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.
Про це сказав президент Франції Емманюель Макрон у Києві під час пресконференції за результатами зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі та президентом Румунії Клаусом Йоханнісом, цитує Le Monde.
«Усі четверо з нас підтримують негайний статус кандидата у члени. Цей статус буде супроводжуватись дорожньою картою, а також містити взяття до уваги ситуації на Балканах та прилеглих територіях, зокрема у Молдові», — сказав Макрон.
Також підтримку кандидатства для України підтвердив прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі. «Сьогодні найважливіше послання нашого візиту в тому, що Італія хоче бачити Україну в Європейському Союзі», — сказав він.
Нагадаємо, лідери цих чотирьох країн сьогодні, 16 червня, приїхали в Україну, зокрема в Ірпінь, а також зустрілися з президентом Володимиром Зеленським у Києві. Що сказали політики під час поїздки — читайте тут.
Зближення України та ЄС
Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.
Водночас лідери Франції, Німеччини та Австрії заявляли, що вступ України в ЄС може тривати роками, і пропонували організувати інші форми співпраці.
Україна ж наполягає саме на членстві в ЄС. 6 червня президент Володимир Зеленський укотре наголосив, що Україна не розглядає альтернативи членству в Європейському Союзі. Представники Європейської Ради обговорять надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС під час саміту 23-24 червня.
Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.