Зеленський зустрівся з лідерами Німеччини, Франції, Італії та Румунії. Що відомо?

Лідери країн ЄС та президент України Володимир Зеленський
Лідери країн ЄС та президент України Володимир ЗеленськийОфіс президента

Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр—міністр Італії Маріо Драгі разом прибули в Україну. До них приєднався також президент Румунії Клаус Йоханніс. Після візиту до Ірпеня лідери зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

«Це важливий момент»

«Це важливий момент. Це послання єдності до українців», — сказав президент Франції Емманюель Макрон після того, як приїхав до Києва на нічному поїзді, передає Reuters.

Він високо оцінив героїзм українців після свого візиту до Ірпеня.

«Ми всі бачили спустошення міста-героя. Саме тут, з-поміж іншого, українці зупинили російську армію, яка йшла на Київ. Ми без двозначності стоїмо з українськими чоловіками та жінками», — додав президент Франції, як цитує Le Monde.

Доповнено. Макрон під час пресконференції за результатами зустрічі з Зеленським заявив, що Франція, Італія, Німеччина та Румунія підтримують негайне надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Окрім того, Макрон анонсував передачу Україні від Франції шістьох самохідних артилерійських установок Caesar.

«Ми все відбудуємо»

«Ми все відбудуємо. Росіяни знищили дитячі садки, майданчики. Все буде відновлено», — заявив прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі журналістам після прогулянки зруйнованими вулицями Ірпеня разом із Емманюелем Макроном, Олафом Шольцом та Клаусом Йоханнісом.

«росія налаштована на знищення»

Канцлер Німеччини після відвідин Ірпеня заявив, що дії росії у війні проти України спрямовані лише на знищення.

«Це багато говорить про агресивну війну росії, яка просто націлена на знищення. Ми повинні пам'ятати про це, коли приймаємо рішення. Страшно, яких руйнувань завдає ця війна. І ще гірше, коли бачиш, наскільки безглуздим є це насильство», — зауважив лідер Німеччини, якого цитує Bild.

Зближення України та ЄС

Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.

Водночас лідери ФранціїНімеччини та Австрії заявляють, що вступ України в ЄС може тривати роками та пропонували організувати інші форми співпраці.

Україна ж наполягає саме на членстві в ЄС. 6 червня президент Володимир Зеленський вкотре наголосив, що Україна не розглядає альтернативи членству в Європейському Союзі. Представники Європейської Ради обговорять надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС під час саміту 23-24 червня.

Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.