Франція підтримала «рішучість Зеленського» у ситуації з Конституційним судом — МЗС
Міністерство закордонних справ Франції підтримало дії президента України Володимира Зеленського щодо Конституційного суду, склад якого він хоче повністю змінити.
Про це йшлося у розмові міністрів закордонних справ країн Жана-Іва Ле Дріана та Дмитра Кулеби, повідомляє МЗС України.
Зазначається, що під час телефонної бесіди вони приділили окрему увагу темі системних реформ в Україні на основі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«Дмитро Кулеба поінформував французького колегу про руйнівні наслідки сумнозвісного рішення Конституційного суду України для антикорупційних реформ у нашій державі», — йдеться у повідомленні.
Кулеба запевнив французького колегу, що президент Зеленський та уряд «рішуче налаштовані захистити ефективну роботу антикорупційної інфраструктури та інші реформи».
«Своєю чергою, Жан-Ів Ле Дріан зазначив, що Франція підтримує рішучість, із якою президент України Володимир Зеленський почав діяти у цій ситуації», — кажуть в українському МЗС.
Попередні реакції
Після скасування Конституційним судом низки антикорупційних реформ в Україні посли країн «Великої сімки» заявили, що «Україна не повинна повертатися в минуле».
Водночас на брифінгу у п’ятницю, 30 жовтня, голова КСУ Олександр Тупицький запевнив, що під час зустрічі з послами Японії, США та Євросоюзу не почув, що вони «не поважають рішення КСУ». Він додав, що посли казали, що вони «потратили багато грошей (на антикорупційні реформи в Україні — ред.), а результату дуже мало. Що в цій ситуації робити?».
Зазначимо, що повідомлення про цю зустріч на сайті КСУ дуже коротке, з нього взагалі важко щось зрозуміти.
Глава владної фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, зі свого боку, під час спілкування з журналістами біля будівлі КСУ 2 листопада заперечив, що посли G7 не критикували рішення КСУ, він наголосив, що вони були дуже не задоволені.
Ще раніше у своїй колонці на УП Арахамія заявив, що Європарламент підтримав намір Зеленського розпустити цей склад Конституційного суду, а новий «буде формуватися максимально прозоро, а також за участі громадськості та міжнародних партнерів», і це вже погодили з країнами «Великої сімки».
Що зробив Конституційний суд?
27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.
Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.