Посли країн «Великої сімки» висловили занепокоєння щодо скасування антикорупційних реформ в Україні, які впровадили після Революції Гідності.

Про це повідомили в офіційному акаунті послів країн G7 в Україні у Twitter.

«Ми підтримуємо український народ, який продовжує боротися за втілення свого прагнення до заможної та демократичної України. Було досягнуто вже такого значного прогресу, Україна не повинна повертатися в минуле», ㅡ йдеться в повідомленні.

Про що йдеться?

Українські суди ухвалили низку рішень, які впливають на роботу антикорупційних органів в Україні. Зокрема 28 серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

Окружний адміністративний суд Києва дав місяць на те, щоб Ситника викреслили з Єдиного державного реєстру як директора НАБУ. Однак Мін'юст відмовився прибирати Ситника з реєстру, бо немає на це повноважень.

А 27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо недостовірного декларування майна чиновниками. Очільник НАБУ уточнив, що наразі таких справ понад 100, близько 20 вже розглядаються у судах.

Поділитись: