Директора НАБУ Артем Ситник у студії hromadske, Київ, 28 жовтня 2020 року
Фото:

Олексій Нікулін/hromadske

Через рішення Конституційного суду скасувати низку антикорупційних норм правоохоронці будуть змушені закрити всі справи щодо недостовірного декларування майна чиновниками.

Про це в ефірі hromadske розповів директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення.

«І тоді всі справи, які були в провадженні, з підозрами, на розгляді в судах — вони всі були закриті», — сказав очільник Бюро.

Ситник уточнив, що справ про недостовірне декларування понад 100, близько 20 вже розглядаються у судах.

Серед цих справ є провадження проти мера Одеси Геннадія Труханова, екс-очільника Укроборонпрому Павла Букіна (фігурант справи про розкрадання в оборонці), екс-очліьника поліції Одещини Дмитра Головіна.

«Це дуже загрозлива тенденція і черговий удар по антикорупційній реформі. Це не перше рішення, яке скасовує певні інструменти», — сказав директор НАБУ.

Так, раніше КС скасовував відповідальність за незаконне збагачення, потім відібрав у НАБУ можливість подавати позови з вимогою скасовувати корупційні угоди держпідприємств, тепер КС скасував покарання за брехню в деклараціях.

«Потихеньку інструменти зникають, це справді дуже великий відкат і позбавлення антикорупційної інфраструктури інструментів боротьби з корупцією», — підсумував Ситник.

Детальніше про рішення Конституційного суду і його наслідки читайте ТУТ.

Поділитись: