Гетеросексуальним парам краще спати в одному ліжку — сон буде міцнішим

Група дослідників із Німеччини, Данії та США виявила: якщо гетеросексуальні пари сплять в одному ліжку, це покращує якість їхнього сну. Зокрема, він стає міцнішим — тобто люди краще висипаються, а ще цикли сну пар синхронізуються.

Про це вчені повідомили в науковій публікації у виданні Frontiers in Psychiatry.

Взаємозалежність сну від перебування в одному ліжку з партнером чи партнеркою досліджували й раніше, але результати були суперечливими. Так, у дослідженні від 1994 року виявили, що перебування в одному ліжку погіршує якість сну. У 2017 році дослідження встановило, що в такому разі більше висипаються чоловіки, а не жінки.

Аби дійти єдиного висновку, німецькі, данські та американські дослідники протягом двох тижнів досліджували особливості сну 12 гетеросексуальних пар у віці 18-29 років. Протягом дослідження їх просили лягати спати разом та нарізно.

Для відстеження якості сну оцінювали мозкову й серцеву активність і напруженість м’язів, які вимірювали за допомогою спеціальних пристроїв, а також опитувальники, які заповнювали пари (в них містилися питання не лише про сон, а і про тягу до партнера / партнерки).

З’ясувалося, що пари, які лягали в ліжко разом, мали сон у середньому на 10% міцніший, ніж ті, які спали окремо. Що цікаво, цикл сну (тобто зміна швидкої та повільної його фази) у пар, які перебували в одному ліжку, синхронізувався — тобто вони засинали й прокидалися приблизно одночасно. Особливо сильним цей ефект був у тих пар, які перебували у міцних стосунках.

Водночас спільне перебування у ліжку збільшувало несвідомі рухи під час сну, зазначають дослідники, що, втім, аж ніяк не відобразилося на якості такого сну.

Автори дослідження вказують на обмеження експерименту: в учасників не було порушень сну — тому не можна говорити про те, що «спільний сон» вирішить проблему безсоння; а ще вони вже до цього спали в одному ліжку. Крім того, участі в дослідженні не брали гомосексуальні пари.