Глава Мінагрополітики обговорить експорт агропродукції із міністрами Польщі, Румунії та Словаччини

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на тижні проведе переговори зі своїми колегами з Польщі, Словаччини та Румунії щодо експорту української агропродукції.

Про це він сказав в етері телемарафону, цитує «Укрінформ».

«Якщо ми говоримо про Польщу, то у нас переговори починаються завтра. Вони в принципі не зупинялися, і навіть сьогодні ми якісь речі очікували від них. Тому завтра (17 квітня — ред.) ми зустрічаємось з обіду у Варшаві та всіх будемо інформувати», — розповів Сольський.

Він додав, що з польським колегою передусім буде говорити про поновлення транзиту української агропродукції через територію Польщі.

Що передувало?

Уряд Польщі вирішив до 30 червня заборонити імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. Мінагрополітики України відповіло, що рішення польської сторони суперечать домовленостям, і пропонує узгодити новий Меморандум про взаєморозуміння, вигідний для обох країн.

Пізніше угорський міністр сільського господарства Іштван Надь оголосив про аналогічне рішення щодо заборони імпорту.

У Європейській комісії назвали неприйнятними такі односторонні дії держав-членів Євросоюзу щодо торгівлі.

Тим часом у Болгарії заявили, що також розглядають заборону на імпорт зерна з України.

А проте, Україна та Угорщина у зв'язку з цим провели переговори, за результатами яких Будапешт пообіцяв зберегти транзит української агропродукції через Угорщину.

Україна експортує продукцію до ЄС через сухопутний кордон із Польщею у зв’язку з ускладненим експортом морем унаслідок повномасштабного вторгнення росії. Але часто вона залишається і продається в Польщі. Це спричинило невдоволення фермерів із Польщі та деяких інших країн, які вимагали від влади розв'язати цю проблему.

Голова польської партії влади «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що між польським та українським сільським господарством є асиметрія через якість землі, ціну робочої сили в Україні та діяльність міжнародних компаній з великою інфраструктурою.

Уряди Польщі та Румунії хотіли попросити Європейську комісію розробити механізми, які допоможуть уникнути Штучне зниження ціни товари чи послуги з метою збільшення продажів на конкретному ринкудемпінгу цін на шкоду місцевим фермерам.

Іштван Надь заявив, що продовження нинішніх ринкових процесів завдасть «такої серйозної» шкоди сільському господарству Угорщини, що «необхідно вжити надзвичайні заходи».