Глава Пентагону наголосив, що лише українське керівництво ухвалюватиме рішення щодо Бахмута

Міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив, що тільки українському керівництву вирішувати, перегрупуватися або залишатися й продовжувати захищати місто Бахмут на Донеччині.

Про це Остін сказав 15 березня на пресконференції після закінчення засідання у форматі «Рамштайн-10», передає «Інтерфакс-Україна».

«Щодо значущості Бахмута, я б зауважив факт, що це битва президента [Володимира] Зеленського. І він ухвалюватиме рішення, що важливо і що не важливо для його збройних сил: або він повинен перегрупуватися, або залишатися в Бахмуті», — зазначив Остін.

Він підкреслив, що якщо українське керівництво надасть наказ перегрупуватися, це не означатиме поразку у війні.

«Це може тільки означати й означатиме, що він [Зеленський] має намір підтримувати перевагу. І це — ключове», — додав глава Пентагону.

Остін сказав, що «аплодує завзятості українських солдатів, які проробили дивовижні речі у Бахмуті». За його словами, росіяни продовжують намагатися захопити Бахмут близько семи місяців, але досі не змогли цього досягти.

У зв'язку з цим Остін зазначив, що союзники та партнери «Рамштайну» «генерують бойові потужності», які мають дати українцям «можливості змінити динаміку на полі бою, щоб у якийсь момент йти вперед».

«Коли це станеться, що б вони не хотіли робити в майбутньому, я думаю, що платформа [озброєнь] та навчання [українських солдатів], підтримка обладнання в робочому стані зроблять різницю [на полі бою]», — резюмував міністр оборони США.

Бої за Бахмут

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповідав, що в районі Бахмута головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер». «Вагнерівці» 8 місяців були «гарматним м’ясом», однак їх посилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ армії рф.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) та британська розвідка припускають, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це також 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» євген пригожин. Військове командування України цього не підтверджувало.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 8 березня припустив, що найближчими днями Бахмут може бути повністю захоплений, але це не обов’язково означатиме якийсь переломний момент у війні.

Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що в разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».

А 14 березня президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому вище військово-політичне керівництво України спільно виступили за подальше утримання Бахмута.