Подальше утримання Бахмута спільно підтримує військово-політичне керівництво України (ДОПОВНЕНО)

14 березня президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача. Його члени — вище військово—політичне керівництво України — спільно виступили за подальше утримання Бахмута.
Про це повідомили в Офісі президента.
Як зазначається, у засіданні взяли участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, секретар РНБО Олексій Данілов, командувачі родів військ та оперативних напрямків. До засідання Ставки також долучилися члени уряду, очільники силових відомств і правоохоронних органів.
Члени Ставки заслухали доповіді Залужного та командувачів оперативно-стратегічних угруповань військ про актуальну ситуацію на фронті.
«Розглянувши перебіг оборонної операції на Бахмутському напрямку, всі члени Ставки висловили спільну позицію щодо подальшого утримання та захисту міста Бахмут», — повідомили в ОП.
На засіданні також проаналізували забезпечення озброєнням і боєприпасами підрозділів сил оборони на передовій. Окремо говорили про темпи та обсяги надходження техніки й озброєння від партнерів України та їхній розподіл по угрупованнях військ.
Доповнено о 17:20. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що оборонна операція на Бахмутському напрямку має «надважливе стратегічне значення» для стримування ворога.
«Вона ключова у стійкості оборони всього фронту. Дякую кожному захиснику і захисниці, які дають гідну відсіч окупантам і наближають перемогу України!» — пише Залужний.
Ситуація на Бахмутському напрямку
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповідав, що в районі Бахмута головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер». «Вагнерівці» 8 місяців були «гарматним м’ясом», однак їх підсилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ армії рф.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) та британська розвідка припускають, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це також 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» євген пригожин. Військове командування України цього не підтверджувало.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 8 березня припустив, що найближчими днями Бахмут може бути повністю захоплений, але це не обов’язково означатиме якийсь переломний момент у війні.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що у разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».
- Поділитися: