Глава Європарламенту пропонує статус спостерігачів для депутатів з України та Молдови
Президентка Європарламенту Роберта Мецола припустила, що українські та молдовські законодавці можуть приєднатися до парламенту як «спостерігачі», поки обидві країни очікують офіційного вступу до Європейського Союзу.
Про це Мецола сказала в інтерв'ю Politico.
Вона припустила, що країнам, які збираються приєднатися до ЄС, можна запропонувати безліч переваг — від пільг на єдиному ринку до залучення до молодіжної програми Erasmus.
«Ми можемо навіть піти далі, маючи членів-спостерігачів у парламенті — це речі, важливі для населення [України та Молдови]», — сказала вона.
Президентка Європарламенту додала, що це залежатиме від того, що станеться в грудні. Лідери ЄС мають ухвалити рішення про офіційний старт переговорів про вступ України та Молдови на грудневому саміті після того, як проаналізують довгоочікуваний звіт Єврокомісії щодо реформ у країнах. За даними Reuters, звіт ЄК мають представити вже 8 листопада.
Євроінтеграція України
23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Надалі для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна мала виконати низку рекомендацій Єврокомісії.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголошувала, що Україна має продовжити боротьбу з корупцією, призначити голову САП і директора НАБУ, знизити вплив олігархів на економічне та політичне життя, ухвалити законодавство щодо процедур відбору суддів, а також закон про ЗМІ, який увідповіднить українське законодавство з чинними стандартами ЄС.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у грудні відзвітував, що Верховна Рада вже виконала свою частину роботи й ухвалила всі необхідні законопроєкти для виконання рекомендацій Єврокомісії. А втім, деякі з ухвалених документів зазнали критики.
У березні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які необхідні для початку переговорів. Рада ЄС вважає, що станом на червень Україна виконала лише дві умови.