Голова Антикорсуду визнала, що була на одній вечірці з Вовком і Тупицьким

Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич визнала, що була на одному заході разом з одіозними главою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком та очільником Конституційного суду Олександром Тупицьким. Але запевняє, що з ними не спілкувалась.

Про це Танасевич заявила в інтерв’ю Transparency International Ukraine.

Ідеться про вечірку в Одеській юридичній академії, президентом якої є ексрегіонал і відомий «куратор суддів» часів Януковича Сергій Ківалов.

За словами Танасевич, уже наприкінці зустрічі в одеському виші директор інституту Василь Фелик запропонував привітатися з колегами на неформальному заході. Сама вона не вважає його вечіркою. Там Танасевич побачила кількох знайомих, з якими й поспілкувалась.

«Ми поспілкувалися на звичайні людські теми, абсолютно не пов’язані з моєю професійною діяльністю. Після чого повідомила, що мені необхідно їхати, адже вдома на мене чекає родина. Мені запропонували сказати привітання присутнім, я побажала добра, здоров’я на наступний рік усім і покинула зазначений захід», — розповіла голова ВАКС.

Вона запевнила, що помітила Вовка й Тупицького через деякий час, але не спілкувалася з ними «і не почала б у жодному разі». За словами Танасевич, суддя має одразу ідентифікувати для себе червоні лінії: не допустити проступку через порушення етичних стандартів, конфлікту інтересів і правопорушення. У цьому випадку, як вважає голова ВАКС, вона червоних ліній не перейшла.

Водночас Танасевич відмовилася казати, з ким саме вона спілкувалась.

Нагадаємо, справу голови ОАСК Павла Вовка та інших суддів цього суду розглядає саме Антикорсуд.

Раніше про візит Танасевич на організовану Ківаловим вечірку повідомило «Слідство.інфо», однак пресслужба Антикорупційного суду заперечила це, заявивши, що голова ВАКС відвідувала Одеську юридичну академію для організації онлайн-лекцій.

Справа Окружного адмінсуду Києва

НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів. Антикорупціонери опублікували записи розмов суддів ОАСК як докази правопорушень.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, установивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС), Вищою радою правосуддя (ВРП) і створивши штучні перешкоди в їхній роботі. Розглядає ж цю справу Вищий антикорупційний суд.

У жовтні ОАСК спробував усунути Артема Ситника з посади директора НАБУ, але Мін'юст відмовився це робити, посилаючись на відсутність повноважень.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист надходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.