Суддів Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, звинувачують у створенні злочинної організації, яка хотіла захопити державну владу та ухвалювала судові рішення у власних інтересах, а також політичних еліт та бізнес кіл.

Про це заявили у Національному антикорупційному бюро. 

За версією слідства, очільник ОАСК суддя Павло Вовк очолив злочинну організацію. До неї входили його заступник та ще п’ять суддів цього суду, а також голова Державної судової адміністрації України, яким 17 липня оголосили підозри. Ще чотирьом особам підозри поки не оголосили, кажуть в НАБУ.

Злочинна організація, за версією НАБУ, мала на меті захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.

За версією слідства, фактично зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом та з наперед визначеним результатом.

Також НАБУ оприлюднила частину слідчих дій, що розкривають деталі злочину.

17 липня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозри керівництву Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільнику Павлу Вовку, заступнику Вовка Євгенію Аблову та ще п'ятьом суддям.

Раніше 17 липня Національне антикорупційне бюро прийшло з обшуками в Окружний адмінсуд Києва.

У суді заявили, що обшуки пов'язані зі «справами Майдану» і наголосили, що суд продовжив працювати у штатному режимі.

Нагадаємо, у липні 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Пізніше ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також підозри вручили ще трьом суддям, які фігурують у справі.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: