Гривня стала другою у рейтингу валют, які найбільше зміцнилися за останній рік — Нацбанк

За останні 12 місяців українська гривня зміцнилася чи не найбільше з—поміж решти валют світу, поступившись лише турецькій лірі.

Такі дані наводить Національний банк України.

Зокрема, у Нацбанку вирішили проаналізувати, як змінилися курси світових валют відносно гривні та виявили, що єдиною валютою, яка зміцнилася за останній рік стала турецька, в той час як решта валют щодо гривні навпаки послабилися.

Здешевшання валют світу щодо гривні за останні 12 місяцівНацбанк

«Єдина валюта щодо якої гривня ослабла за останні 12 місяців — турецька ліра (+4%). Відповідно, неважко здогадатися, що валюта України сьогодні є №2 у світі за темпами укріплення в річному вимірі», — йдеться у повідомленні експертної платформи Національного банку.

За даними НБУ, найбільше відносно гривні послабилася валюта Венесуели — на 99,9%, однак точних даних щодо девальвації цієї валюти у Нацбанку назвати не можуть. Також за останній рік відносно гривні послабився курс російського рубля (на 8%) та долару США (на 11,3%).

Водночас у Нацбанку зазначають, що у 10-річному вимірі гривня увійшла до переліку валют, які найбільше девальвували. Так, щодо євро гривні девальвувала на 120%, щодо китайського юаня — на 171%, щодо американського долара — на 183,8%.

Здорожчання валют світу щодо гривні за останні 10 роківНацбанк

У серпні Reuters повідомляв, що гривня посіла перше місце серед валют світу за темпами зміцнення щодо долара.

У Нацбанку повідомляли, що від початку свого введення в обіг обсяг гривні в обороті збільшився у 127 разів, а сама валюта знецінилась у 14 разів.

Зростання курсу гривні спостерігається на тлі нарощення інвестицій іноземних інвесторів у державні боргові облігації України. Так, за липень іноземні інвестори вклали в український державний борг 1,27 мільярда доларів, а від початку року — 3,22 мільярда доларів.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.